Уроки математики



                                            Асауленко Валентина Василівна
вчитель початкових класів
Спеціалізованої загально-освітньої
школи з поглибленим вивченням
економіки та права  І – ІІІ ступенів № 2
м. Ірпеня


Математика
1 клас
Урок № 86

  Тема. Письмова нумерація чисел 11-20. Нумераційна таблиця, задачі на зменшення числа на кілька одиниць, порівняння числа і виразу.

Мета. Ознайомити з двоцифровими числами 11-20, вчити їх записувати, визначати кількість десятків і одиниць, розв’язувати задачі на зменшення числа, порівнювати число і вираз, вдосконалювати обчислювальні навички;
розвивати пам'ять  творчу уяву, логічне мислення;
 виховувати інтерес до математики, почуття дружби,        колективізму, вміння товаришувати.

 Обладнання уроку: індивідуальні картки, малюнки звірят, малюнок мудрої сови, нумераційна таблиця.
 
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід заняття
І. Створення емоційного настрою.
             
              Ми любим математику,
              Цікаві задачі,
              Капітанами і льотчиками
              Будемо зростати.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
1)Діти по черзі читають  задачі-вірші, а всі інші записують як математичний диктант.
а) По дорозі їжак біг,
    Ніс 7 яблук на пиріг,
     Двоє впало, покотилось,
     Скільки яблук залишилось? (5)

б) Чотири груші Ваня мав,
     Ще  5 братик йому дав.
     На подвірї братик сів,
      8 груш одразу з’їв.
     І подумав: « Чи  не мало?»
     Скільки груш іще зосталось? (1)

в) Дві лисички, дві сестрички,
     Заплели по дві косички.
    Скільки разом у лисичок
    Є заплетених косичок?  (4)
     
г) Йшли два їжачки,
    Несли по три бурячки.
    А ви їм допоможіть
   Буряки ті полічіть. (6)

д) Двоє вулицею йдуть,
    По п’ять саджанців несуть.
    Скільки ямок треба, діти,
     Щоб сажанці посадити? (10)

е) Йшли чотири їжачки,
    І несли по два грибки,
    А ви їм допоможіть,
    Ті грибочки полічіть. (8)

є) Білка-мама, білченя
    По горіхи йдуть, щодня.
    І, збираючи гріхи,
    Білченя сказало тихо:
    - Ось чотири, ось ще п’ять,
    Як же їх порахувати? (9) 

ж) Десять стиглих зерен сої,
     Хом’ячок  у нірку с поля
      За щоками наносив,
     З них чотири зразу з’їв.
     Лишок перегодом з’їсть.
     Скільки в нього зерен ?... (6)
           



2) Робота за індивідуальними картками.
    
Картка №1
а) 10-4□ 6        4□10-5   
    7+2+2 =       10-6-2=
б) Чи вистачить 10к., щоб купити булочку за 6 к. і цукерку за 5к. ?    
Картка №2
а) 5+4□ 10      4□9-6  
    9+2-1 =       10-6+2=
б) Чи вистачить 10к., щоб купити булочку за 6 к. і цукерку за 4к. ?    

ІІІ. Тема та завдання уроку.
Письмова нумерація чисел 11-20. Нумераційна таблиця, задачі на зменшення числа на кілька одиниць. Порівняння числа і виразу.     
1)Запиши числа за таблицями.



2)Запиши числа кожної пари стовпчиків.

3) Запиши цифрами числа.

4) Каліграфічна хвилинка.
Написання цифри 7.
Що ви можете сказати про цифру 7?
Цифра 7, мов кочерга, в неї лиш одна нога.
 Прислів’я с цифрою 7.
Семеро одного не чекають.
Сім раз відміряй, один раз відріж.
У семи няньок дитя не доглянуте.
Сім нот у музиці. Сім кольорів у веселки.
Написання цифри 8.
Цифра 8 – два кільця без початку без кінця.

ІV. Фізкультхвилинка.

Руки на пояс поставили всі,
Будем стрибати, мов горобці.
Скік вперед і скік назад,
Крильця вниз всі опустили
І на місці походили.

V. Фронтальна робота над задачами.

 1) Задача              
-         Яка маса ведмедика? (10кг)
-         Яка маса зайчика? (не відомо)
-         Що сказано про масу зайчика? (на 6 кг менша,ніж ведмедика)
-         Як знайти масу зайчика?
Задача
10кг - 6кг = 4кг
Відповідь: маса зайчика 4кг.

2) Задача
 - Йшла Червона  Шапочка лісом, а назустріч їм – Їжачок. Ніяк з кошиками своїми розібратися не може. Давайте допоможемо йому.
Їжачок зібрав 12 грибів. У лівий кошик він поклав 2 гриби. Скільки грибів Їжачок поклав у правий кошик ?
-         Скільки всього грибів зібрав Їжачок? (12)
-         Скільки грибів у лівому кошику? (2)
-         Як дізнатися, скільки грибів у правому кошику?


Задача
12 – 2 =10(гр..)
Відповідь: у правому кошику 10 грибів.

3) Задача
   У букеті 4 білі троянди, а жовтих – менше. Скільки всього троянд у букеті? Повідом усі можливі відповіді.                               

Скільки можна брати жовтих троянд?( це число повинно  бути менше ніж чотири).
Діти відповідають:
-         Число жовтих троянд може бути 3,2,1.
Вчитель корегує і каже:
-         У букеті повинна бути непарна кількість троянд.
Діти вибирають правильні числа (3,1).
Задача
4+3=7(тр.)  або  4+1= 5 (тр.)
Відповідь: у букеті 7, або у букеті 5 троянд.

VІ. Фізкультхвилинка.

Зупиняємо урок,
Робимо зарядку.
Руки вгору, руки вниз
Все у нас в порядку.
Руки в боки, нахиляйся,
Наче маятник хитайся.
Руки вниз ми опустили
І тихенько за парти сіли.

VІІ. Порівняння числа та виразу.

Допоможи зайчаткам.


















Допоможи білочкам.







                          
Допоможи поросяткові.

                    

Допоможи єнотику.
                        

Допоможи лисичці. Встав пропущені числа.
                 + 4 = 7;      5+ = 9;     +3 = 8.
                Допоможи песику. Встав пропущені числа.
                 - 3 = 7; □□ – 1 = 10; □□ + 7 = 17.




Допоможи мавпочці. Встав пропущені числа.
10 - = 4; 10 - = 10; 10 - = 1.

VІІІ. Математичні ігри.

Гра «Ребуси»
              
40         А
Г 1 А
1 АК
АК 3 СА
3 ЗУБ
КИ 5ОК
ЛИ 100 К
          
            С



 
             БОК

ІХ. Підсумок уроку. Рефлексія.
- Які числа ми навчилися записувати сьогодні на уроці?
- Двоцифрові.
- Де стоять одиниці?
- Справа.
- Де стоять десятки?
- Зліва.
А тепер перевіримо як ви запам’ятали утворення двозначних чисел.
Пограємо в гру «Допоможи  кожному кораблю знайти свій якір».

10+3                10+5            10+9          10+7


   

                 
   19                   17                     13                15

-         Які задачі ми сьогодні розв’язували?
-         На зменшення числа на кілька одиниць.
Розв’яжіть усно маленьку задачку.
У трамваї було 7 пасажирів. 4 пасажири вийшли на зупинці. Скільки пасажирів залишилося у трамваї?
(7-4=3 (п.))
Відповідь: 3 пасажири.


Урок  з   розвитку  критичного  мислення  у  2  класі
Математика 
Тема  уроку: табель- календар
Підготувала вчитель початкових класів
Ірпінської спеціалізованої загальноосвітньої
школи №2
Асауленко В.В.
Очікувані  результати. Після цього заняття  учні  зможуть:
-         пояснювати  поняття часу, як  величини:
-         називати  одиниці  вимірювання  часу;
-         розвязувати  задачі, використовуючи  результати  вимірювання
часу;
-         характеризувати  дату, використовуючи  календар;
-         формувати  своє  ставлення  до теми, що  вивчається,
-         доводити   свою  точку  зору, слухати  своїх  опонентів.
                                         План  змісту  уроку
1.     Уявлення  про  історію створення  календаря.
2.     Виявлення  залежності  між  одиницями  вимірювання  часу.
Обладнання. Індивідуальні  картки  для  усної  лічби, календар  на
 кожну  парту,  тексти «Як  виник  календар»  на  кожного  учня,  презентація  за  темою.
        Регламент  уроку.  1.Вступна  частина- до  8 хв.
2.Основна  частина-  до  25хв.
3.Заключна  частина-до 7 хв. 
         Організація  пізнавальної  діяльності  учнів
1.     Вступна  частина
Вчитель  пропонує  дітям  розпочати  урок  з  арифметично- інтелектуальної  розминки:
1.     Виключіть  зайве  з  групи  слів;  периметр.  маса. довжина, година. (Зайве  слово  година,тому  що  периметр, маса, довжина-
це  величини, а година- одиниці виміювання  часу.)
Тобто , якщо  час  має  одиниці  вимірювання, то  його  можна
виміряти  та  записати  результат  вимірювання  іменованим  числом. Тобто
час  це- величина.
2.     Попрацюємо  в  парах: знайдіть  значення  виразів(записуються  тільки  відповіді)
29+1=30
98-67=31
90-30=60
25-1=24
8-1=7
10+2=12
200+100+65=365
Перевірка:30, 31, 60, 24, 7, 12, 365.
З  якою  величиною  пов’язані ці  числа? З виміром  часу: дні місяця, година,  доба, тиждень, рік.)
Загадка
Він  не  чекає  й  не  стоїть,
Він  кожну  мить вперед  біжить,
Його  всі  люди  бережуть,
Бо  як спливе   не  повернуть.
Вчитель  пропонує  згадати, з  якими  одиницями  виміру  часу
пов’язані  названі  числа, і  зазначає, що  він  навмисно  обрав  такі  числа  для  тренування, адже  тема  уроку  пов’язана  з  виміром  часу. Він  оголошує  тему  уроку  і  очікувані  результати.
3.     Основна  частина
На  початку вчитель  просить  учнів  записати  у  зошити  сьогоднішнє  число  і  запитує  учнів: як  по  іншому  можна охарактеризувати  сьогодні  відносно  часу?
(День  тижня- середа, 13 вересня  день  осені, 256 день  року, 13 день  осені.)
Учням  пропонується  порахувати, якщо  через  10 днів  поїдемо
на  екскурсію  в  музей  іграшки,  то  якого  числа  це   буде?
 -Чим  можна  скористатися, щоб  швидко  відповісти  на  це
питання? Що  таке  календар?
 Учитель  пропонує  прочитати  матеріал  в  підручнику.
Назви  дні  тижня. З  яких  частин  складається доба? Скільки годин у
годин  у  добі?   
Рік-  основна  одиниця  вимірювання   часу, повязана  з  рухом Землі  навколо  Сонця.  Рік  поділяють  на  12  місяців, 4  пори  року: зима, весна, літо, осінь.
 Зимові  місяці  - грудень, січень, лютий,
весняні: березень, квітень, травень,
літні: червень,  липень, серпень,
осінні: вересень, жовтень, листопад.
За  календарем дізнайся скільки  днів  у  кожному  місяці.
Можна  по кісточках  руки  рахувати  дні  місяця.
А  тепер прочитайте  текст, який  перед  вами «читання  з  маркуванням. Читаючи  позначайте:
+ - знаком  «плюс» те, що відомо;
-         - знаком «мінус» те, що є  новим;
-         !- «знаком оклику»- те, що є  цікавим  і   неочікуваним;
-         ?- «знаком питання»- те, що незрозуміло, там. де  виникло  бажання
дізнатися  більше.
Пропонується  текст
Як  виник  календар
     Календар- це  вимірювач  для  часу, свят  і  подій. Календар, який
показує  число, день  тижня, місяць  і  дозволяє  порахувати, скільки  залишилося  часу  до  важливої  події, вперше  створили  ще  в  Стародавньому  Єгипті.
    Єгиптяни  помітили, що  в  дні  літнього  сонцестояння  на  небосхилі на  світанку  зявляється  дуже  яскрава  зірка.  Зараз  її  називають  Сиріусом. Саме  в  цей  день  і  починав  розливатися  Ніл.
     Потім  єгиптяни  підрахували, що  ця  зірка  з’являється  один  раз  в  365  днів.  Ці  дні  вони  поділили  на  12  проміжків, кожен  з  яких  складався  з  30  діб(тепер  ми  їх  називаємо  місяцями). Останні  5  днів  вони  помістили  в  самому  кінці  року.
       Згодом  єгиптяни  зрозуміли, що  допустили  помилку  в  підрахунках. Адже  через  4  роки   Сіріус  запізнювався  на цілу  добу. А  через  вісім  років  ще  на  одну. …Вони  зясували, що  рік має  365 днів  і  ще  6  годин. За  4  роки  набігає  ціла  доба.
        Лише  більш  ніж  через  тисячу  років  зміни  в  їх  системі  часу  запровадив  римський  імператор  Юлій  Цезар. Після  цього  календар  назвали  юліанським. По  ньому  кожен  з  місяців  року  складався  з  різної  кількості  днів( 31, 30, а  лютий-28). До  найкоротшого (лютого) один  раз  в  4  роки  додавали  один  день. Зараз  такий  рік  ми  називаємо  високосним. Тому  в ньому  366 днів.
       Сучасний  календар  трохи  відрізняється  від  давньоєгипетського  і  юліанського.  У  16  столітті  Папа  Римський  Григорій ХII  вніс  свої  зміни  і  назвав  календар  григоріанським.
         І  нинішній  календар, до  якого  ми  звикли, теж  недосконалий  і  містить  свої  похибки. Йдеться  про  помилку  в  одну  добу, які  накопичуються  за  3300  років.
     Основними  одиницями  вимірювання  календаря є  доба. Тиждень, місяць, рік.
     Після  читання  обговорення  результатів  маркування  тексту.
Учні  повідомляють  , що  відоме  їм  зустрілося  у  прочитаному, що нового  і несподіваного дізналися  з  тексту. При   цьому  бажано, щоб
учні  посилалися  на  текст, іноді  цитуючи  його.
     Далі   практична робота  з  календарями. Табель- календар  може  бути  кишеньковим, настінним, або  настільним.
      Учитель  демонструє  на  слайді  зразок  табелю- календаря  і пропонує  працювати  в парах, відповісти  на  питання:
 -Яку  інформацію  можна  отримати, розглянувши  уважно  такий  календар?
 (Визначити  кількість  та  назву місяців  у році, назву днів    тижня, які  місяці  мають  31  день, які  30, який  місяць  найкоротший.  Скільки  повних  тижнів  має   кожен  місяць , скільки  днів  триватимуть канікули, позначення  робочих  та   вихідних, святкових  днів, який  місяць  за  рахунком  другий,  що  об’єднує  шостий, сьомий , восьмий  місяці.)
   -Чи буде нам складно визначити  з  календарем  якого  числа  ми  відправимось  на  екскурсію?  13 +10=23 (вересня).Ні неважко.
         Визначте на  картках  вірні  і  невірні  висловлювання:
1)    1 рік- 12  місяців;
2)    1 століття- 90 років;
3)    лютий- найкоротший  місяць  року;
4)    грудень- перший  місяць  року; (ні)
5)    в січні  31  день;
6)    в травні 30 днів;(ні)
7)    30 днів  мають 5  місяців  року;(так)
8)    які  місяці літа  мають  однакову  кількість  днів?(липень, серпень)
Виконують  завдання  індивідуально, а  перевіряють  у  парах.
На  скільки  днів  зимові  канікули  коротші  за  літні?(30+31+31=92)дн.-літні;
92-14=78(дн.)
Відповідь: на 78 днів літні канікули  довші.
III. Підсумкова  частина
 Учні  заповнюють  таблицю «плюс, мінус, цікаво», коротко свої
враження, деякі  презентують  свої  думки.



Урок математики у 2-В класі
Тема: кути, прямокутник, розвязування задач на  знаходження третього доданка.
Мета: закріпити знання  про  кути  та  геометричні  фігури, навчити
розвязувати задачі на  знаходження  третього  доданка.
Обладнання: таблиці, косинець, картки, паперові круги.
Хід  уроку
I.Організаційний  момент.
Добрий день  у  добрий  час.
Рада  я  вітати  вас ,                                                                                    З миром  зустрічаю,
Щастя  вам  бажаю.
II.Каліграфічна хвилинка
Продовжи  ряд  чисел: 99,88,77,….
5, 10, 15,…
Сьогодні  ми  відправимось у віртуальну подорож  до  Коломиї, позмагаємось у знаннях з  геометрії  та  обчисленні  виразів. Виберемо 2 філософи і 2 інспектори. Філософи, ті люди що схильні до  абстрактних  міркувань, роздумів. Вони будуть розв’язувати задачі. Інспектор здійснює  нагляд  і  контроль  за  правильністю дій, інструкцій.   Вони будуть  контролювати чи  правильно обчислені вирази.
 I.Станція «Рідна  сторона».
Філософ розв’язує домашню задачу 235. Було 12 яблук. Один їжак забрав 5 яблук, а другий 4 яблука. Скільки яблук залишилося?
  Роздаю перфокартки 5 учням. Вони пишуть тільки результат.                     
Задача
1)5+4=9(ябл.)-забрали;
2)12-9=3(ябл.)
Відповідь: залишилося 3 яблука.
 II спосіб
Задача
1)12-5=7(ябл.)- залишилось першого разу;
2)7-4=3(ябл)
Відповідь: залишилося 3 яблука.   
Що ви знаєте про їжачків? Що їм треба  щоб  перезимувати?
Відповіді дітей. Їжаки живляться дрібними комахами, ящірками, молюсками, гризунами, їдять змій, вживають рослинну їжу: варену картоплю, рис, груші, яблука, сливи, горіхи, насіннячко. Щоб перезимувати  восени вони  багато  їдять, щоб відкласти багато жиру і  тоді безпечно перезимувати.
II. Станція «Розумники»
Вирази№ 236
30+7=37           49-40=9         67-(15-8)=60       59+(10-9)=60
49-9=40            4+70=74        88-(7+9)=72        20-(10+9)=1
№243        Порівняй
5дм >44см                 71дм <          84см <9дм
6дм=60см                  >39дм         < 71дм
III.Станція «Геометрична»
Всі взяли паперовий круг і згорніть його пополам, тепер ще раз згорніть пополам. Що вийшло? Кут прямий. Де в нашому класі є прямі  кути? На стіні, на вікні, класна дошка, на столі,на стільці. Подивимось на  косинець. У косинця  один  кут  прямий, а два інші непрямі. Кут  менший  від  90 градусів  називається гострим. Кут  більший  від 90 градусів називається тупим.
Розглядаємо  кути на плакаті  і  у  підручнику  на с.42
У п’ятикутнику називаємо  всі  кути  АBC-тупий;
 ВCD-гострий;     EAB-тупий;     EDC-тупий;    AED-прямий.
Чотирикутник,  у  якого  всі  кути  прямі , називається  прямокутник.  Прямокутник, у якого всі сторони рівні, називається квадрат.
Знайди  периметр  кожного  прямокутника с.43 №244
P=3+3+3+3=12(см)
P=3+6+3+6=18(см)  Скільки прямих кутів у кожному чотирикутнику? с.43 №244
У першому чотирикутнику 1 кут прямий,
у другому-2 кути прямі, у третьому-4 кути  прямі.
Повторили: сума довжин всіх сторін називається периметр.
IV.Станція «Коломия»
 Ось і  приїхали ми в Коломию. Тут є музей писанки. Про це в нас задача.
Задача 240
Поїхало  48 учнів.
Другокласників-10учн.
Третьокласників-15учн.
Решта четвертокласників-?

Розвязання
1)10+15=25(учн.)-разом другокласників і третьокласників;
2)48-25=23(учн.)
Відповідь: 23 учні із четвертих класів.
                  
Задача 241
У другому класі 29 учнів. До свята 5 учнів розучують  танці, 4- пісні, а решта вчать вірші. Скільки другокласників вчать вірші?
Розв’язання
1)5+4=9(учн.)-разом;
2)29-9=20(учн.)
Відповідь: 20 другокласників  вчать вірші.
В  місті Коломиї  ми  зустріли  іноземців. І нас запитали про календар. Скільки місяців  у  році? ( 12)
Скільки днів у кожному  місяці? Щоб легше запам’ятати є такий спосіб. Стискаємо обидва  кулачки і рахуємо поступово кісточка ямочка. Якщо пальчик ставимо на кісточку це 31 день , якщо в ямочку-30. А тепер один учень наклеїть числа проти кожного місяця. Знати  треба що у високосному році, що буває раз на чотири роки є 29 днів, а  зазвичай кожен рік-28 днів.
Ось і закінчилась наша подорож.
Які станції вам сподобались найбільше?
Що вам запамяталось зі станції геометрична?
Що таке периметр? Які бувають кути?
Дома ще потренуватися визначати кількість днів кожного місяця.
Виконати №248, 249.


Математика
2 клас
Тема: попереднє  ознайомлення з поняттям «половина»,  « третина», «чверть». Дії  з іменованими  числами(величинами). Складання простих і складених  задач.
Мета: ознайомити  учнів  з  діленням  на  рівні  частини, дати  уявлення про половину, третину  і  чверть  числа, вправляти  у  виконанні  дій  з  іменованими  числами, формувати  вміння  складати задачі  за  схемами виразів, розвивати  математичне  мовлення, вдосконалювати  обчислювальні  навички, розвивати увагу, память, мислення, виховувати акуратність.
Хід  уроку
I.Організаційний  момент
Ми любим  математику,
Цікаві  задачі.
Капітанами  і  льотчиками
Будемо  зростати.
II.Каліграфічна  хвилинка
27   Як можна  дістати таке число за допомогою дії множення?
9*3=27
III.Актуалізація  опорних  знань
Перевірка  домашнього  завдання           
                                                   
                                                    Задача 635
    1)    20:4=5(г.)- у  кожного  хлопчика;
    2)    5-3=2(г.)
Відповідь: на 2 горіхи  менше  у  дівчинки.


Вирази 636
80-25-25=30                                           36:4+27=36
75-30+40=85           32:4-7=1
(14-10)*5=20                                         (9-5)*4=16

Загадка
Скочила в мішок  до  мами,
Як  скінчила  жваву  гру.
Понесе  в  мішку додому
Мама  доню  ( кенгуру).
                                                                Задача

Розв’язання
     1)    4*3=12(м)- за  один стрибок кенгуру;
     2)    12+12+12+12=48(м)- за 4 стрибки кенгуру;
     3)    4*4=16(м)- за  4  стрибки гірський  козел;
Відповідь: за 4 стрибки кенгуру  подолає  відстань 48 метрів, а  гірський  козел 12метрів.
                                                  
Гра «Парашутисти»
   
36:4              28:4            32:4        24:4        12:4      16:4

Математичний  диктант
1)Найдальші  кенгуру стрибає  на  14м  вдовжину, а  людина- на 9м.
На скільки  дальші  стрибне  кенгуру, ніж  людина?
2)Маса  самця кенгуру 90кг,  а  самки  30кг
На  скільки  маса  самця  більша?
3)Кенгуру за один  стрибок  долає  12м, а  за  3 стрибки?
          4)    Тушканчик  стрибає  на  3м, а  кенгуру-  на 9м
        У  скільки  разів  тушканчик  долає меншу  відстань?
      5)Тушканчик  за один стрибок  долає  3м, а  за  4 стрибки?
       6)Кенгуру  долає 12м  за  один  стрибок, а  за  4?
        На 5м, на 60кг, 36м,  у 3р.менше, 12м, 36м
IV. Тема і  мета  уроку. Попереднє  ознайомлення  з  поняттям «половина», «третина»,  «чверть». Дії  з  іменованими  числами (величинами). Складання  простих  і  складених  задач.
Ви  сьогодні  ознайомитесь  з  діленням  на  рівні  частини; навчитеся виконувати  дії  з  іменованими  числами, будемо  складати  і  розвязувати  задачі  на знаходження  добутку  та  суми.  Будете  розвивати  увагу, память, мислення,  виховувати  акуратність.
Вирази
1.(65-37):4=7                           (13+8):3=7
   (19+5):4=6                            (18-6):4=3
2. Подача  нового  матеріалу. Склади  смужку  пополам.(У  кожного  на  парті  смужка 12см)
Половина-  це  одна  з  двох  рівних  частин  цілого.
Тепер  складанням  поділимо  круг  пополам. Далі складемо  ще  раз.
-На  скільки  частин  ми  поділили  круг?
-На  чотири.

Усно  задача 638
Довжина  мотузки 8м .  Яка  довжина  її  половини?
8:2=4(м)
Відповідь:  довжина  половини  4 метри.

№639
Третина  12:3=4(см)
Чверть   12:4=3(см)
Кольорові  частинки  третина, четвертина.

№640
12:2=6                 15:3=5          8:4=2
Половина            третина      чверть  числа8
V. Фізкультхвилинка
До  п’яти ви  рахували
Гирі  вгору  піднімали
1,2,3,4,5- не  втомились  піднімать?(Руки  зжаті  в  кулаки піднімаємо  вгоруі  опускаємо  почергово)
Скільки  олівців  у  нас
Нахиліться  стільки  раз.(Руки  за  спиною  нахили  вперед, назад)
1, 2, 3, 4, 5- нижче треба  присідать.(Присідають)
Що  ж  тепер  ми  відпочили
І  за  парти  тихо  сіли.           
VI. Робота  з   іменованими  числами
1.     5дм6см+3см= 5дм9см
         5дм6см+3дм=8дм6см
         1дм+2см=1дм2см
         1дм:2=10см:2=5см
         1дм-2см=10см-2см= 8см
         8дм7см-4дм=4дм7см
         8дм7см- 4см= 8дм3см
2. Обчисли   №642
21-3=18                 16:4=4
21:3=7                   12-4=8
3*6=18                   14:2=7
12:4=3                    18:3=6
        (48-36):4=3
        48- 36:4=39
3. Склади  за  схемою  задачу 643
Привезли  4  ящики  яблук  по  5  кг  в  кожному.  Апельсин  18кг
Скільки  всього  фруктів? 
    1)    5*4=20(кг) -  яблук;
    2)    20+18=38 (кг)
Відповідь: 38кг  фруктів  привезли  в  магазин.

Побудуй  прямокутник  зі  сторонами  3см  і 4см, розділи  на  квадрати по 1см   Домашнє    завдання  645,  646.

Комментариев нет:

Отправить комментарий